Marseille - Clermont Foot, wynik meczu: 2-1

Marseille odniosło zwycięstwo 2-1 nad Clermont Foot w meczu Ligue 1 rozegranym w Stade Orange Vélodrome. Drużyna gospodarzy wyszła na prowadzenie 2-0 do przerwy i mimo próby odrabiania strat przez gości, udało im się utrzymać wynik do końcowego gwizdka.]]>

Marsylia triumfuje nad Clermont Foot 2-1

Data i godzina: 17 grudnia 2023, 16:05

Miejsce rozgrywki: Stade Orange Vélodrome

Liga: Ligue 1, kolejka 16

Sędzia główny: Gael Angoula

Marsylia podejmowała dzisiaj Clermont Foot w emocjonującym starciu na Stade Orange Vélodrome. Mecz zapowiadał się jako zacięta rywalizacja, a zawodnicy obu drużyn mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności przed głośną publicznością.

Marsylia wyszła na prowadzenie w 26. minucie, gdy A. Murillo trafił do siatki po asyście P. Aubameyanga. Gospodarze podwajali prowadzenie tuż przed przerwą - A. Harit skutecznie wykorzystał okazję i ustawił wynik na 2-0.

W drugiej połowie meczu Clermont Foot odrobiło część strat, kiedy to J. Allevinah zdobył bramkę na 2-1, z asystą M. Cham. Mimo wielu szans, goście nie zdołali wyrównać, a Marsylia utrzymała prowadzenie do końcowego gwizdka.

Gospodarze zebrały dwie żółte kartki, podczas gdy goście otrzymali trzy. Nie odnotowano czerwonych kartek.

Następne mecze dla Marsylii to starcia z Montpellier, Thionville Lusitanos oraz Strasbourg. Natomiast Clermont Foot zmierzy się z Rennes oraz Metz.