Dnia 2024-03-31 18:45 na obiekcie Orange Vélodrome odbył się mecz między Marseille i Paris Saint Germain: 0-2

W ostatnim starciu Ligue 1, Marseille podejmowało Paris Saint Germain na Orange Vélodrome. Spotkanie, które odbyło się 31 marca o godzinie 18:45, zakończyło się zwycięstwem PSG 2:0. Pomimo wyniku 0:0 na przerwę, goście zdołali przełamać obronę gospodarzy, zdobywając bramki i sięgając po cenne trzy punkty.

Mecz Ligue 1: Marseille vs Paris Saint Germain - Relacja

Wczorajszy wieczór na Orange Vélodrome był przepełniony napięciem i oczekiwaniami, gdyż na murawę wybiegły drużyny Marseille i Paris Saint Germain. Sędzią głównym spotkania był Benoît Bastien z Francji. Mecz zapowiadał się emocjonująco, a kibice obu ekip nie mogli doczekać się pierwszego gwizdka arbitra.

Początek meczu nie przyniósł spektakularnych akcji, obie drużyny starannie budowały swoje ataki, starając się przełamać defensywne linie rywala. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale druga część spotkania obfitowała w emocje.

53. minuta - Vitinha zaskoczył obrońców Marsylii i strzałem z dystansu wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik meczu na korzyść gości. Asystę przy tej bramce zanotował O. Dembélé, który znakomicie dograł do kolegi.

85. minuta - Paris Saint Germain podwyższa prowadzenie! Gonçalo Ramos wykorzystuje zamieszanie w polu karnym i precyzyjnym strzałem pokonuje bramkarza Marseille, Marco Asensio zasługuje na uznanie za asystę przy tej bramce.

Mimo desperackich prób, zawodnicy Marseille nie byli w stanie odrobić strat i ostatecznie musieli uznać wyższość drużyny z Paryża. Koniec meczu to rezultat 0-2 na korzyść gości, którzy wykazali się skutecznością w kluczowych momentach.

W trakcie spotkania kartki żółte otrzymali: Lucas Beraldo (15'), Lucas Hernández (38'), Danilo Pereira (40') oraz Gianluigi Donnarumma (45') z PSG. Czerwoną kartkę za drugą żółtą w 40. minucie zobaczył Lucas Beraldo z drużyny gospodarzy.

Warto zauważyć, że Paris Saint Germain także zakończyło mecz w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Lucasa Beraldo w 40. minucie. Rywale mieli jednak przewagę bramkową, której nie oddali do końca spotkania.

Po zakończonym pojedynku obie drużyny skupią się na kolejnych wyzwaniach. Marseille zmierzy się z Lille, Benficą, a następnie ponownie z Benficą. Paris Saint Germain natomiast czekają mecze z Rennes, Clermont Foot oraz z Barceloną. Kibice już teraz zacierają ręce na te emocjonujące starcia w ramach Ligue 1.