Na obiekcie Stade Gabriel-Montpied odbył się mecz między Clermont Foot oraz Marseille zakończony wynikiem 1-5

Wczorajszy wieczór na Stade Gabriel-Montpied był świadkiem zaciętego starcia pomiędzy Clermont Foot a Marseille w ramach 24. kolejki Ligue 1. Mimo starań gospodarzy, to goście okazali się zdecydowanie skuteczniejsi, zwyciężając 5-1. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem drużyny z Marsylii 1-0, a ostateczny wynik nie pozostawiał wątpliwości co do dominacji gości. Mecz odbył się 2 marca o godzinie 20:00, co oznacza, że relacjonowany pojedynek miał miejsce dokładnie dwa dni temu.

Mecz pomiędzy Clermont Foot a Marseille

W dniu 2 marca 2024 roku na stadionie Stade Gabriel-Montpied odbyło się starcie pomiędzy drużynami Clermont Foot oraz Marseille. Mecz należał do 24. kolejki Ligue 1 i został rozegrany o godzinie 20:00. Sędzią głównym spotkania był Thomas Leonard z Francji.

Spotkanie zaczęło się dynamicznie, a już w 23. minucie I. Ndiaye otworzył wynik na korzyść gości, dając Marseille prowadzenie 1-0. Pomimo starań Clermont Foot, wynik do przerwy pozostał niezmieniony, 0-1 dla drużyny z Marsylii.

W drugiej połowie gospodarze zdołali wyrównać za sprawą bramki B. Boutobby, który trafił do siatki w 53. minucie po asyście F. Ogiera. Niestety, to było jedyny punkt zdobyty przez Clermont Foot, gdyż już po kilku minutach P. Aubameyang przywrócił prowadzenie dla Marseille, strzelając gola na 2-1 w 59. minucie.

Sytuacja dla drużyny gospodarzy pogorszyła się, gdy J. Clauss zwiększył przewagę gości, strzelając gola na 3-1 w 67. minucie po asyście I. Sarra. Kolejne bramki dla Marseille zdobyli Luis Henrique, trafiając do siatki w 80. minucie, oraz F. Moumbagna, który ustalił wynik meczu na 1-5 strzałem w doliczonym czasie gry, asystowanym przez I. Sarra.

Ostateczny wynik meczu, 1-5 na korzyść drużyny Marseille, nie pozostawiał wątpliwości co do dominacji gości. Mimo starań Clermont Foot, to goście okazali się zdecydowanie skuteczniejsi. Mecz obfitował w emocje, kontrowersje oraz kilka kartek.

W trakcie spotkania żółte kartki zostały pokazane Muhammedowi Cham-Saračeviciowi (Clermont Foot) w 34. minucie oraz Neto Borgesowi (Clermont Foot) w końcówce pierwszej połowy, natomiast Geoffrey Kondogbia (Marseille) otrzymał żółtą kartkę w 68. minucie.

Podsumowując, mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Marseille, które zaprezentowało skuteczność i determinację na boisku. Następne mecze dla obu drużyn zapowiadają kolejne emocje i zmagania na francuskich boiskach Ligue 1.