Mecz Marseille - Lyon dnia 2023-12-06 20:00: końcowy wynik 3-0

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Marseille i Lyon zakończył się wynikiem 3-0 na korzyść gospodarzy. Spotkanie odbyło się na Stade Orange Vélodrome w ramach 10. kolejki Ligue 1. Marseille dominowało od początku, zdobywając dwa gole w pierwszej połowie i trzeci po przerwie, pozostawiając rywali z Lyon bez punktów.

Sędzia Główny: François Letexier, Francja

W meczu pomiędzy drużynami Marseille a Lyon padł wynik 3-0 na korzyść gospodarzy, którzy dominowali przez większość spotkania. Atmosfera na Stade Orange Vélodrome była niesamowita, a kibice wspierali swoją drużynę przez całe 90 minut.

21 minuta - Vítinha otwiera wynik na 1-0 po asyście P. Aubameyanga, radość na trybunach nie ma końca, a zawodnicy Marseille zyskują przewagę.

25 minuta - A. Murillo podnosi prowadzenie na 2-0 po kolejnej asyście P. Aubameyanga. Gospodarze nadal dominują na boisku, a kibice oszaleli z radości.

49 minuta - Żółta kartka dla Azzedine Ounahi z Marseille. Gospodarze próbują utrzymać prowadzenie, ale zaczynają popełniać więcej fauli.

55 minuta - P. Aubameyang zdobywa bramkę na 3-0, tym razem po asyście Vítinhy. Lyon jest w defensywie, a podopieczni trenera Marseille kontrolują grę.

87 minuta - Mahamadou Diawara z Lyon otrzymuje żółtą kartkę. Gospodarze nadal utrzymują kontrolę nad meczem, a Lyon z trudem znajduje swoje miejsce na boisku.

Podsumowując, Marseille zdominowało to spotkanie, a zwycięstwo 3-0 nad Lyonem było zasłużone. Kibice na Stade Orange Vélodrome mieli powody do radości, a zawodnicy pokazali klasę na boisku.

Następne mecze dla Marseille to starcia z Brighton, Clermont Foot i Montpellier, natomiast Lyon zmierzy się z zespołami Monaco, Nantes i Le Havre.