Mecz Lorient vs Marseille dnia 2023-12-10 19:45 - wynik 2-4

Wczorajszy wieczór upłynął pod znakiem emocjonującego starcia w ramach Ligue 1, gdzie drużyna Lorient podejmowała ekipę Marseille. Spotkanie pełne było wspaniałych akcji, a ostateczny wynik to 2-4 na korzyść gości. Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej szczegółów z tego pasjonującego spotkania.

Mecz Lorient – Marseille: Dramatyczne zwycięstwo gości

Mecz pomiędzy drużynami Lorient i Marseille zakończył się zwycięstwem gości 4-2. Spotkanie odbyło się w ramach 15. kolejki Ligue 1 na Stade Yves Allainmat - Le Moustoir.

Sędzią głównym meczu był Eric Wattellier z Francji.

Od samego początku spotkania Marseille narzuciło szybkie tempo gry, co zaowocowało szybkim prowadzeniem. Już w 3. minucie C. Mbemba ustalił prowadzenie dla gości, a w 9. minucie P. Aubameyang podwyższył wynik na 2-0. Mimo prób odrodzenia się gospodarzy, to gracze z Marsylii kontrolowali grę. W 33. minucie zadanie Lorient stało się jeszcze trudniejsze, gdy L. Balerdi zdobył trzecią bramkę dla swojej drużyny. Chwilę później R. Faivre zdobył kontaktową bramkę dla gospodarzy, lecz tuż przed przerwą P. Aubameyang ponownie trafił do siatki, ustalając wynik na 4-1 dla Marseille.

Po przerwie gospodarze starali się odrobić straty, co doprowadziło do bramki B. Mendy'ego w 52. minucie, zmniejszając różnicę do 2 goli. Mimo starań Lorient, mecz zakończył się wynikiem 4-2 na korzyść gości.

Spotkanie nie obyło się bez emocji, czego dowodem były liczne kartki. Gospodarze otrzymali aż 5 żółtych kartek, natomiast zawodnicy z Marsylii, pomimo zwycięstwa, nie uniknęli kar. Leonardo Balerdi został ukarany żółtą kartką w 21. minucie, a Renan Lodi i Samuel Gigot kolejno w 57. i 59. minucie.

W końcówce meczu, po szeregu napiętych sytuacji, czerwoną kartkę otrzymał zawodnik gości, Jonathan Clauss, co z pewnością miało wpływ na przebieg gry w końcówce spotkania.

Po emocjonującym meczu, obie drużyny przygotowują się do kolejnych wyzwań. Lorient zmierzy się z Strasbourg, Stade Brestois 29 i Lille, natomiast Marseille czekają spotkania z Brighton, Clermont Foot oraz Montpellier.