Marseille kontra Nice, wynik meczu 2-2

W niedzielnym starciu ligowej rywalizacji pomiędzy zespołami Marseille i Nice na Orange Vélodrome, kibice mieli okazję śledzić zacięte widowisko. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2, a obie drużyny zaprezentowały wysoki poziom futbolu. Mecz odbył się 5 dni temu o godzinie 19:00 w ramach 29. kolejki Ligue 1, a wynik na przerwę wskazywał remis 1-1.

Marseille vs. Nice 2-2

W minioną niedzielę na stadionie Orange Vélodrome w ramach 29. kolejki Ligue 1 odbyło się spotkanie pomiędzy ekipą gospodarzy - Marseille, a przyjezdnymi z Nice. Mecz zakończył się remisem 2-2, w którym emocji nie brakowało.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 13. minucie goście wyszli na prowadzenie po trafieniu T. Moffiego, który wykorzystał asystę J. Bogy. Marseille odpowiedziało szybko, bo już w 31. minucie J. Clauss doprowadził do wyrównania, rozgrzewając serca kibiców obu drużyn.

Druga połowa nie zawiodła oczekiwań. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się P. Aubameyang, dając prowadzenie swojej drużynie. Nice nie zamierzało jednak się poddać i w 72. minucie M. Bard ponownie wyrównał stan meczu, sprawiając, że emocje sięgnęły zenitu.

Mecz nie obył się bez kontrowersji. W 22. i 45. minucie Faris Pemi Moumbagna z Marseille otrzymał żółte kartki, a w końcówce pierwszej połowy czerwoną, co skomplikowało sytuację dla gospodarzy. Natomiast po stronie Nice kartki obejrzało trzech zawodników: Terem Moffi, Mohamed-Ali Cho oraz Morgan Sanson.

Po emocjonującym starciu, obie drużyny muszą teraz skupić się na kolejnych wyzwaniach. Dla Marseille kolejno czekają mecze z Atalantą, Atalantą i Lorient, natomiast dla Nice nadchodzą spotkania z LE Havre, Paris Saint Germain i Lille.