Marseille kontra Lens, wynik meczu: 2-1

Wczorajszy mecz pomiędzy drużynami Marseille i Lens, który odbył się na Orange Vélodrome, był pełen emocji. Ostatecznie to gospodarze sięgnęli po zwycięstwo, pokonując rywali 2-1. Już na przerwę Marseille prowadziło 1-0, co pozwoliło im kontrolować przebieg spotkania do samego końca. Mecz ten miał miejsce 28 kwietnia 2024 roku o godzinie 19:00, a obecnie znajdujemy się w 31. kolejce Ligue 1.

Sprawozdanie z meczu:

Wspaniała atmosfera wypełniła Orange Vélodrome, gdy Marseille podejmowało Lens w starciu, które obie drużyny chciały wygrać za wszelką cenę. Pierwszy gwizdek arbitra Eric'a Wattelliera rozpoczął widowisko, które wkrótce okazało się emocjonującym widowiskiem.

Od samego początku gospodarze ruszyli do ataku z determinacją, a już w 1. minucie Pierre-Emerick Aubameyang popisał się strzałem, ustalając wynik na 1-0 dla Marseille. Lens nie zamierzało jednak pozostawać dłużne i starało się odpowiedzieć, jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa przyniosła intensywną wymianę ciosów. W 77. minucie Wissam Saïd doprowadził do wyrównania, zdobywając bramkę dla Lens. Jednak Marseille nie zamierzało puszczać tego wyniku i w 85. minucie to właśnie Pape Gueye strzelił decydującego gola, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 2-1.

Spotkanie obfitowało również w kartki. Żółte kartki otrzymali Pape Gueye oraz Leonardo Balerdi z Marseille, a także Kevin Danso oraz Elye Wahi z Lens. Czerwone kartki nie padły podczas tego meczu, co świadczy o zaciętej, ale fair rywalizacji obu drużyn.

Po końcowym gwizdku widzowie opuszczali stadion z uśmiechami na twarzach, a kibice Marseille cieszyli się z ważnych trzech punktów. Następne mecze zapowiadają się równie emocjonująco, a obie drużyny na pewno będą chciały utrzymać swoją dobrą formę. Marseille zmierzy się z Atalantą, Lorient oraz ponownie z Atalantą, natomiast Lens zmierzy się z Lorient, Rennes oraz Montpellier.