Jak sprawić, by czas spędzony na siłowni był wygodniejszy

Nie da się ukryć, że chodzenie na siłownię może być nieco kłopotliwym doświadczeniem. Próby nawiązania rozmowy z nieznajomymi, zaskoczenie dziwną etykietą w szatni (np. niemożność przebrania się przy innych osobach lub konieczność przyniesienia własnego ręcznika) oraz niepewność co do własnego wyglądu podczas ćwiczeń to potencjalne pułapki. Ale nie pozwól, by to Cię zniechęciło. Dbanie o kondycję fizyczną jest bardzo korzystne, podobnie jak towarzyski aspekt chodzenia na siłownię. Te wyzwania dowodzą, że jest to miejsce, w którym trzeba zachować zdrowy rozsądek, aby nie czuć się skrępowanym. Na szczęście istnieją również sposoby na ominięcie tych powszechnych pułapek, dzięki którym można czerpać większą przyjemność z chodzenia na siłownię i czerpać z niej korzyści bez żadnych kłopotów.

Przynieś swój własny ręcznik

Nigdy nie możesz być pewien, czy siłownia zapewni wystarczającą ilość ręczników. Niektóre siłownie trzymają kilka ręczników w łazience dla swoich klientów. Inne oczekują, że przyniesiesz swoje własne. Tak jest w przypadku wielu klubów sportowych i basenów publicznych, ale nie wszystkich siłowni.

  • Dla bezpieczeństwa zaleca się przyniesienie własnego ręcznika.

  • W ten sposób będziesz mieć pewność, że będziesz mógł zmyć z siebie pot. Jeśli korzystasz z maszyny, możesz także wytrzeć nadmiar potu z rąk.

Czysty ręcznik przydaje się także do wytarcia sprzętu po użyciu. Jeśli wybierasz się na publiczną siłownię, przygotuj się na to, że być może będziesz musiał przynieść własne ręczniki, a nawet szlafrok. Jest to szczególnie prawdziwe w takich miejscach jak Japonia, gdzie często można zobaczyć ludzi na siłowni ubranych jedynie w ręcznik owinięty wokół talii.

Nie bój się mówić głośno

Ludzie na siłowni mogą być bardziej powściągliwi niż w innych sytuacjach społecznych i mogą się wahać, czy rozpocząć z tobą rozmowę. Jeśli czujesz się nieśmiały, nie pozwól, by to Cię powstrzymywało. Zacznij rozmowę z osobą obok Ciebie lub poproś ją, aby Cię zauważyła podczas podnoszenia ciężarów. Jeśli chcesz spróbować czegoś nowego na siłowni, ale nie wiesz, od czego zacząć, poproś innych o radę. Z chęcią pomogą lub skierują Cię do odpowiedniej osoby. Można też zapytać, czy można dołączyć do grupy ćwiczącej. Nigdy nie wiadomo, kogo można spotkać i jakie przyjaźnie można nawiązać dzięki zwykłej prośbie. Jeśli ktoś zapyta, czy może z Tobą ćwiczyć, nie bój się powiedzieć "tak". Może się okazać, że masz z tą osobą więcej wspólnego, niż myślisz.